PRÁCE ŘÍZENÁ Z DOMOVA

Osobní zkušenost s prací řízenou z domova aneb jak jsem se nestal dealerem.

Osobní zkušenost s prací řízenou z domova aneb jak jsem se nestal dealerem.

 Osobní zkušenost s prací řízenou z domova aneb jak jsem se nestal dealerem.

Omlouvám se za delší článek, ale jinak to prostě nejde. V diskuzi pod článkem můžete zanechat svoje zkušenosti. 

Musím se s vámi podělit o jednu velmi zajímavou osobní zkušenost s prací řízenou z domova. Byl červnový měsíc roku 1999 a já zrovna úspěšně zvládl závěrečné zkoušky a získal výuční list. Měl jsem před sebou ještě dva měsíce prázdnin, ale byl jsem totálně švorc, jedna kapsa prázdná, druhá vysypaná:D a tak jsem si řekl, že bych se mohl poohlédnout po nějaké prácičce řízené z domova. Zapojil jsem do toho svůj laptop a internetové připojení a dal se do díla. Co jsem ovšem zjistil mě nikterak nenadchlo.  Nabídky typu“nadepisování obálek “, kompletace propisek“, „rozesílání reklamních letáků“ atd. vypadaly dobře, jenom kdyby nechtěli poslat dopředu nějaký finanční obnos (většinou cca 50, 100 nebo 250kč). Co je to za nabídky práce, kde dopředu po uchazeči chtějí peníze? Žádný pohovor, žádná osobní schůzka v sídle firmy a žádná smlouva, ale jako první věc od Vás chtějí peníze?? Samozřejmě tyto práce jsou jeden velký podvod! Za svoje peníze dostanete akorát letáky, kde Vám radí, že si máte podat inzeráty stejného charakteru. Když Vám potencionální uchazeč odpoví, zašlete mu první nakopírovaný leták a jakmile Vám pošle výše zminovaný poplatek, zašlete mu zbytek letáků(celkem jsou dva nebo tři) a máte zpět svůj vklad. A když takhle nachytáte stovky dalších naivků, kteří Vám budou posílat peníze, máte vyděláno. Ovšem vydělávat tímto způsobem na lidech, kteří se ocitly ve finanční tísni je samozřejmě neetické a sprosté a na hranici trestného činu podvodu!! Jeden týpek mi takhle napsal, že si tímto způsobem vydělal přes 6000,-Kč. Tak to máme rovnou k soudu:D Já jsem žádné peníze pochopitelně nikomu neposílal, protože hledám práci za účelem svého výdělku a né abych investoval do vzdušných zámků. A také si chci vydělávat poctivou prací. Jakmile vyžadovaly poplatek předem, již jsem dále nereagoval.

Celé týdny jsem hledal práci řízenou z domova (hledám jí takřka dodnes), ale bezvýsledně. Pořád samé podvodné a neseriozní nabídky a také různé MLM firmy, kde by mě ovšem čekala investice v řádů tisíců, žádná pravidelná výplata a velmi nejistá budoucnost.  Nejčastěji jde o neseriózní firmy, které zastírají, že fungují na principu PYRAMIDY, LETADLA, nabídkou předražených nebo nepotřebných produktů, a lákají Vás ke spolupráci falešnými sliby o vysokém výdělku bez práce.

Například mého kámoše z učnáku zlanařily na mítinku pyramidové hry SKYLINE INTERNATIONAL v roce 2001, tehdy si myslel, že je to jeho hvězdný blahobyt a zainvestoval 1900 USD. Jeden dolar byl tehdy za 43Kč (cca 75.000,-Kč) za jakýsi učební plán a zruinoval se. Nic nevydělal, přišel o vklad, na který si musel vzít úvěr v bance a kolik dlouhých let potom splácel dluhy.

Příklad druhý: Jedna moje známá se v roce 2003 nechala zlákat, tehdy prý na výhodnou pracovní příležitost a podepsala smlouvu s firmou EUROFINANCIAL. Mělo to ovšem háček. Musela si uzavřít na dobu tří let investiční životní pojištění (IŽP) s platbou minimálně 850,-Kč měsíčně. Nic nevydělala, protože se jí nepodařilo nikoho přivést, chtěla tedy zrušit smlouvu i IŽP a pak se nestačila divit. Firma jí řekla, že když nechce dál spolupracovat, at dá na stůl dvacet papírů (20.000,-Kč) a může jít. Na to samozřejmě neměla a tak svoje IŽP platila dál. Po třech letech ho zrušila a místo aby dostala spátky všechny svoje peníze jak jí tvrdily, tak získala zpět jenom něco kolem 5000,-Kč. Pěkný podvod!! 

Příklad třetí: Jeden můj známý se v roce asi 2005 dal do firmy FAMILY G. Přesvědčily ho a on zainvestoval cca 27.000,-Kč za jakousi licenci. Tehdy ještě nevěděl, že je to jeden velký podvod, normální letadlo! Celé je to postavené na tom, že vy zainvestujete a pak hledáte další lidi, kteří také zainvestují výše zmíněný obnos a vy dostanete provizi. Když zjistil o co se jedná, zbyla mu pouze jediná možnost, skončit a oželet vložené peníze. Skončil s velkou ztrátou a byl z toho velmi špatný!! Ano, tak to chodí. Po tom, co vypláznou 27 tisíc a dozví se podmínky toho, jakým způsobem "si můžou vydělat krásné peníze" se jim udělá zle a jdou od toho, ovšem peníze už nikdy neuvidí.

Tolik tedy z negativních zkušeností mých známých!!!

Proto si prosím dávejte veliký pozor, abyste neposlaly svoje těžce vydělané peníze nějakému chytrákovy a nepřispěly mu tak na nový rodinný dům, špičkové auto či dovolenou v karibiku! Při hledání práce z domova zaplatíte hlavně za naivitu!

Jak jsem se již výše zminoval, seriozni výdělek jsem nemohl za boha najít, až jednou se na mě konečně usmálo štěstí (tehdy jsem si to myslel). Nabídka na zajímavý příjem přišla v půli července. Jel jsem na kole na chatu a potkal známého. Zastavil jsem a chvíli jsme se jen tak bavily a pak přišla řeč na to, jestli jsem udělal zkoušky a podobně. Odpověděl jsem, že ano a hledám práci. To jsem ovšem neměl říkat. Hned začal povídat, že má dobrou nabídku a začal hledat v peněžence kontakt na šéfa, že mu mám zavolat a domluvit se sním na pohovoru. Hledá lidi do svého týmu, jedná se o obsluhu internetového obchodu, práce s klienty a podobně. Řekl jsem si, že to je práce, kterou hledám, budu mít volnou pracovní dobu, nadstandardní příjem a byl jsem nadšen a upřímě jsem známému děkoval za kontakt. To jsem ještě netušil, o co vlastně doopravdy půjde!

Zavolal jsem tedy na to číslo, představil jsem se a uvedl jako doporučitele svého známého. Ten byl nadšen a říkal, že jdu jako na zavolanou:D, že potřebuje v týmu mladé lidi (nestojí o žádné páprdy:D). Na mé dotazy ohledně práce a firmy odpovídal vyhýbavě, že se všechno dozvím, až na osobní schůzce, na kterou mě pozve. Prý je toho na vysvětlování moc a do telefonu to prostě nejde. Nechtěl zdělit ani název firmy (že by ten název byl taky dlouhý??:D). Od začátku telefonátu to smrdělo, ale také jsem nemohl vyloučit, že jde o seriozní nabídku a peníze jsem potřeboval vem kde vem, tak jsem se schůzkou souhlasil. Bylo mi zděleno následující, cituji:“Ve čtvrtek patnáctého v 16.00 hodin se dostavte na osobní schůzku do sokolovny, malý sál 1. patro“. Myslel jsem si, že to bude práce pro nějakou tajnou agenturu, když nelze poskytovat informace po telefonu :D A co proboha má být ta sokolovna?? Seriozní firmy mají přece svoje kamenná sídla a pohovory probíhají vždy tam!

Čtvrtek patnáctého

Nachystal jsem si oblek, kravatu, boty a kožený kufřík, co jsem měl sebou ve škole při závěrečných zkouškách. Chtěl jsem udělat na budoucího zaměstnavatele dojem. Co když se bude jednat o práci pro nějakou zahraniční společnost a já tam přijdu v teplákách a roztrhaném tričku s nápisem“hledám práci, ale až od zítřka“:D Přesně v 15.00 hodin jsem kompletně připravený odešel z domova (mělo to být asi půl hodinky cesty pěšo), ale nechtěl jsem přijít pozdě. Cestou jsem potkal bývalou spolužačku a ta se začala smát, že jestli se jdu ucházet o místo ředitele banky:D, ale neberme jí ty iluze:D, rozloučily jsme se s tím, že musím stihnout ten pohovor a o všem jí pak poreferuju. Kolem třičtvrtě na čtyři jsem dorazil na místo určení a nestačil jsem zírat. Na parkovišti stály dva mercedesy, hromada škodovek a jeden trabant:D U vchodu pak stál pán (taky v obleku), podal mi ruku a přivítal mě jménem firmy, cituji:“dobrý den, vítám vás na prezentaci“. Ještě chtěl podepsat prezenčku a následně po těchto úvodních formalitkách si mě přebral další pán v obleku (supervizor, jak jsem zaslechl) a poslal mě do sálu, že se za chvíli bude začínat. Vyšel jsem po schodech do prvního patra a vstoupil do sálu, kde měl probíhat ten pohovor. V tuto chvíli jsem už pojal notné podezření, že půjde o hromadnou akci mozek vymývající. Tři čtvrtě kapacity sálu bylo zaplněno lidmi (kapacita sálu mohla být tak 30 míst, odhadem). Většinou tam byli mladí kluci ve stejném věku jako já až na pár vyjímek, těm bylo o něco víc. V obleku tam kromě mě, byli pouze zaměstnanci té firmy:D Posadil jsem se do třetí řady od konce. Byla to tělocvična upravená na prezentaci, tedy vepředu stála u zdi veliká tabule, vedle byl stůl s nějakými dokumenty a židlý. Zbytek sálu zaplnovaly židle pro budoucí zaměstnance, tedy pro nás nové.

Pracovní pohovor neboli prezentace

V 16.00 hodin, zavřely dveře sálu a stál tam u nich jeden z těch pánů v obleku co mě tak pěkně vítaly jménem firmy, o jejímž názvu se zřejmě zapoměly zmínit:D Druhý šel k tabuli a zahájil prezentaci. Mluvil něco o obchodně poradenské firmě, vykřikoval u tabule, že nás nováčky naučí dělat byznys, mají k dispozici podpůrné programy (školení atd.) a budeme pracovat s klienty, obsluhovat internetový obchod a dostaneme také nějaké brožury nebo co ( na tabuly napsal škola byznysu:D a ještě další dva názvy knih, ty už si nepamatuji). Zřejmě jejich povinná školní četba:D Pak zbytek hodiny strávil tím, že kreslil na tabuly různá číslíčka, množinky, grafíčky a tabulčičky a vysvětloval nám neznalým, jak se v tomto byznysu dá vydělat 30.000 až asi 60.000 korunek českých. Prezentace pokračovala naprosto bombastickým způsobem. Můžu říci, že ta vidina volné pracovní doby a finanční nezávislosti mě velice lákala, ale řekl jsem si "musím myslet logicky a odpoutat se od lákavosti nabídky, co když je to podvod??". Ted už chápu, proč jeden z nich hlídal po celou dobu východ ze sálu. Abychom my neznamý neodešly dřive, než se dozvíme, kolik jejich byznys vydělává a jaká je to úžasná příležitost si vydělávat prací z domova, mít absolutní svododu a již nikdy nemuset dělat ve fabrice:D Většina přítomných to žrala jak psi suchary a hltaly každé jejich slovo. Jímala mě hrůza, když jsem viděl ty "americkým způsobem" zmanipulované lidi. Po skončení tohoto setkání jsme my nově příchozí měli rozhovor se svými "náboráři". Po skončení prezentace si nás jeden po druhém braly ke stolku vepředu a ptali se nás, zda máme zájem. Já, ikdyž jsem tušil podfuk, chtějíce se dozvědět o jejich nabídce víc, jsem řekl ano a to jsem posral:D Hned na mě vybalil, že za poplatek (dostal bych nějaký startovací balíček či co??) 3600,-Kč se dozvím tajemství byznysu a budu zaregistrován a dával mi smlouvu k podpisu, jsem vyvalil oči a chtěl jsem říct“to si snad děláš pr… :D“. Taky jsem se konečně dozvěděl jaký je název té úžasné firmy, na smlouvě bylo napsáno jméno té firmy. Odpověděl jsem, že jsem chudý student a rozhodně nemám na ten poplatek a on, že to nevadí, rodiče nebo známý mi jistě do začátku půjčí. A k tomu otázky typu: „vy nechcete být nezávislý?, vy nechcete být bohatý? nejste duševní důchodce?“ Na to už jsem reagoval, že to fakt nejde a budu se muset tohoto byznysu vzdát a jít pracovat do fabriky (tam žádné poplatky nejsou) mi řekl, že v tom případě nejsem vhodným členem do systému a již nikdy nebudu úspěšný a budu jenom závidět, jak si moji sousedi budou kupovat nové auto a vybavení domácnosti a to vše jenom díky jejich zázračnému byznysu, který já co nic nepochopil, odmítl:D:D Třešničkou na dortu bylo, že mě začal přemlouvat, ať mu dám alespon nějaké kontakty na přátele, známé, rodinné příslušníky, kteří by mohly mít zájem. Zdvořile jsem ho odmítl s tím, že cizí čísla apod. ze zásady nerozdávám.
 

Tak to byli takové moje první zkušenosti s prací řízenou z domova a rozhodně nebyli jediné!!! Takovýchto prezentací a osobních schůzek typu"Přijďte a dozvíte se o co jde ", jsem absolvoval nespočet, ale pořád se stejným výsledkem. Já jsem se do ničeho takového nezapojil a rozhodně nikdy nezapojím.

Dnes po tolika letech, kdy píši tento článek, by se pan manažer divil. Já že již nikdy nebudu ůspěšný? Absolvoval jsem kurzy práce na pc, různá školení a kurz"Jak být dnes v obchodní činnosti úspěšný" a dneska pracuji jako „obchodní zástupce“ u jedné firmy. Vždy, když si jdu posedět na vínko či pivečko s přátely, které bych možná díky tomuto byznysu navždy stratil, protože bych jim vnucoval výrobky, mám jim hoooodně co vyprávět :D

Dnes již vím, že takový byznys, kde vám dopředu neřeknou, o co jde, pozvou vás na prezentaci a následně tahají peníze, je o ničem. Zjistil jsem, že těch 3600,-Kč by nebyly jedinou investicí a musel bych nakoupit výrobky pro prodej za nějakých minimálně 40.000,-Kč. Nemusím podotýkat, že takovou částku bych si jako čerstvě vyučený a bez práce jen stěží mohl dovolit zaplatit. Půjčování peněz a především od rodičů a přátel neholduji. Pěknej podvod na lidiL!! Plno lidí to už zkoušelo a vždy naletělo...Radši makat poctivou prací než tohle! Na druhou stranu musím říci, že ve fabrice taky nezbohatnete, tak proč nevyzkoušet něco nového? Ovšem chce to vybrat si správně!

Připomínám, že výrobky mohou být kvalitní, ale do výdělečné činnosti s touto firmou, bych rozhodně nešel.

Pokud vám někdo nabízí práci a neřekne hned, o co jde, jděte od toho!!

Co si o takovém způsobu „podnikání“ a „bohatnutí“ myslíte Vy???

Jaké jsou vaše zkušenosti???

Poslední komentáře
22.12.2013 13:59:07: Stránečky o práci doma. Žádné podvody, jen užitečné informace: http://www.jakpracovatdoma.cz/ smiley...
29.03.2011 20:26:34: Vážení, distributorem Herbalife se může stát člověk,který má vlastní zkušenosti s produkty.Jinak nem...
22.10.2010 08:56:10: Něco podobného se mi stalo takysmiley${1}