PRÁCE ŘÍZENÁ Z DOMOVA

Hlavní stránka

----------------------------------------------------------------------------------------

Systém práce, který je ve světě známý pod pojmy: "Work from Home", "Earn from Home" nebo "Homeoffice, ...")

Jestli jste začali hledat domácí práce, pravděpodobně jste zjistili, že internet je plný nesmyslných návodů, nabídek, kurzů a rad, jak rychle zbohatnout. (V)tipy jako „rozesílání e-mailů“, „klikání na bannery“, „15 minut denně za 30.000 Kč i více měsíčně“ a zejména oblíbené „objednejte si za xxx Kč náš kurz / registrační sadu / rozhodovací balíček / tipy z katalogu nabídek“ a podobně vás zaručeně k cíly neposunou, mnohem pravděpodobněji o své peníze jen přijdete. To je vážně neuvěřitelný kolik lidi naletí na inzeráty "nadepisování obálek", "rozesílání reklamních letáků" a na další podobné podvody kde chtějí peníze předem. Poplatky předem, to je ukázkový případ podvodu. I když jde na první pohled o podvod, hromada lidi naletí. První způsob eliminace pyramidových her, letadel a podobně, bych viděl v šíření informací všemi dostupnými prostředky. Kdyby měla většina lidí dopředu potřebné informace, mohli by podvodníci za chvíli celý cirkus zabalit, neboť zmanipulovat informovaného člověka je velmi obtížné.  Doufám, že tyto stránky budou pro vás hodnotným zdrojem informací a zároven i poučení

Rada na úvod : Jak nenaletět na podvodnou nabídku práce doma? Neposílat peníze !!! Pokud je poplatek podmínkou pro zahájení pracovního poměru, neposílejte jej !!! Solidní firmy které nabízí práci doma nevyžadují vstupní poplatky za materiály nebo registrace atd.. Registrační poplatky - na 99% se jedná o podvod !!!  Pokud už firma nějaký poplatek chce(třeba za startovací sadu, registrační sadu, vzorkovnici a podobně), může si ho přece strhnout z první vaší výplaty!

Žádné platby předem! 

Požadavek na platbu předem bývá většinou pokusem o podvod, obzvlášť u převodu do zahraničí. Proto nikdy neposílejte peníze předem! 

Nikdy neplaťte za služby, jejichž splnění nemáte podložené písemně. Neposílejte nikomu peníze předem a neplaťte za něco, co si můžete dohledat sami („balíčky užitečných informací“).

A proto na závěr:

Je vždy třeba své finanční prostředky investovat s čistou hlavou a bez jakýchkoli nátlaků. Nepodepisujte žádné dokumenty na první schůzce a vše si dobře rozmyslete. Nezapomeňte, že Váš podpis vyjadřuje souhlas s danými ustanoveními a má obrovskou váhu. Nikdy nepodepisujte nic, čemu nerozumíte nebo si nepřečtete. Je lépe vyvarovat se unáhleného rozhodnutí, než to potom řešit odstoupením od smlouvy. Nabízená výhoda za rychlost by se vám nemusela vyplatit!

Rada je jednoduchá - nikdy nikomu nic neplaťte dopředu za jakékoliv nabídky na úvěry, oddlužení, vyřízení exekuce, nabídky práce apod.!

Základní rozdělení(druhy) domácích prací

Domácí práce, kde bývají nejvyšší výdělky je práce na PC (počítači), většinou se jedná o zapisování do internetových firemních katalogů a databází. Další prací na doma může být vkládání specifického obsahu do internetových stránek (obrázky, texty, popisky) nebo kopírování a distribuce legálních CD a DVD. Pro specifické profese jako jsou programátoři, tvůrčí grafici, překladatelé, spisovatelé, novináři, redaktoři i hotline konzultanti, obchodní zástupci jsou domácí práce běžnou záležitostí. Mezi standardní manuální domácí práce nebo ruční domácí práce se řadí například: kompletace propisek a obrázků, výroba výtvarných ozdob, nadepisování obálek, zakládání propagačních tiskovin do obálek, skládání balíčků, křížkové vyšívání, výroba vánočních ozdob, distribuce inzertních časopisů, balení letáků, rozšiřování reklamních letáků, provize z prodeje parfémů a kosmetiky např. Avon, Oriflame atd.

Domácí práce na PC - počítači - práce na doma

Domácí práce, někdy nazývaná také Homeworking, patří k moderním trendům na trhu práce. Možnost práce doma je výhodná oboustranně – pro firmy i zaměstnance. Firmy získají nižší náklady, zaměstnanci mají možnost vhodně kombinovat práci i rodinu.

Domácí práce na PC (počítači, notebooku, laptopu) se řadí mezi nejoblíbenější a nejlépe placené domácí práce. Forma domácí práce na PC má většinou status hlavního pracovního poměru, smluvních zakázek na ŽL (živnostenský list) nebo brigády. Práce je vhodná pro více kvalifikované profese od grafiků, přes programátory po běžné administrativní pracovníky. Zaměstnavatelé pro specifické činnosti pro domácí práce na PC požadují odborné znalosti. Pokud se jedná o rutinní, zapisování do katalogů jsou požadavky znatelně nižší, než na profesionálního programátora.

Základem pro domácí práci je umět s počítačem !

Ne každý majitel počítače s ním také umí dobře zacházet. Většina ho totiž používá pouze pro svoji potřebu, tedy například ke psaní emailů, komunikaci přes skype nebo icq, vytvoření tabulky nebo prohlížení fotografií z dovolené, sledování filmů, případně ke hraní různých her. Znalosti potřebné pro práci na PC je možné se naučit z odborných publikací a nebo ze stále běžnějších studijních kurzů.

Výhody domácí práce – práce na doma

Domácí práce jsou vítaným zpestřením domácího rozpočtu (více peněz do domácnosti, bez půjčky). Mezi hlavní skupiny, které využívají domácí práce, jsou zejména ženy na mateřské dovolené, ženy v domácnosti, studenti, důchodci, fyzicky hendikepovaní, krátkodobě i dlouhodobě nezaměstnaní a specifické profese. Práce z domu je pohodlná, snižuje náklady na dojíždění (dopravu), ženám umožňuje se v klidu starat při práci o děti, rozvíjí duševní i fyzický potenciál (doma pracující člověk nezakrní například u televize a může se dalším způsobem pracovně rozvíjet). Po ukončení mateřské či podpory v nezaměstnanost, umožňují domácí práce po nastoupení do zaměstnání (běžná práce) rychlejší aklimatizaci do pracovního týmu (tempa, rytmu). Domácí práce mají časovou výhodu (volná pracovní doba – třeba někteří si rádi přispí a pracují v noci), domácí práci si uděláte v čase, který Vám nejvíce vyhovuje, a proto můžete trávit více času se svými dětmi, rodinou a přáteli, současně jste více v psychické pohodě bez stresu, depresí a podáváte kvalitnější i lepší pracovní výkony.

- Výhodou pro zaměstnance je možnost volné pracovní doby – spousta lidí raději spí déle a pracuje až později. Práci doma si můžete libovolně organizovat a plánovat. Pracujete pro sebe, určujete si počet pracovních hodin.

- Zaměstnanec při práci z domu ušetří čas (i peníze), který by jinak strávil dojížděním nebo docházením do práce. Osoby s fyzickým handicapem tímto získávají další možnost uplatnění na trhu práce.

- Pokud zaměstnanec pracuje doma, dochází k interakci s rodinou, díky čemuž je spokojenější a není ve stresu – podává lepší pracovní výkon.

- Pracovat z domu může v mnoha případech i celá rodina, kdy tak práci rozdělí mezi sebe a každý tak zodpovídá za určitou část celého pracovního procesu. Tento systém může velice zvýšit efektivitu.

Existuje poctivá nabídka?

Najít solidní práci domů či přivýdělek může být opravdu složité; je jí velmi málo a v záplavách podvodných inzerátů se ztrácí. Lépe řečeno, v nabídce inzertních novin se téměř nevyskytuje.

Například v minulosti žádané přepisování textů na psacím stroji zaniklo kvůli počítačům. Vydělávat se dá sice i psaním na počítači, ale nabídek je podle zástupců pracovních agentur méně než dříve. Měsíčně si lze, pokud má zájemce štěstí a tuto práci najde, přivydělat zhruba 4 000 korun.

Další možností je roznášení letáků. To je však fyzicky a ve velkých rajonech i časově náročnější, navíc to ko­neckonců ani není domácí práce. Také v tomto případě se průměrné měsíční výdělky pohybují kolem 4 000 korun.

Příjemné může být takzvané obálkování. „Práci jsem získal od firmy, která poskytuje služby akciovým společnostem,“ uvádí Vlaďka Černá, matka dvouleté holčičky. Velké firmy totiž svým klientům několikrát ročně rozesílají tisíce dopisů. „Za zkompletování jednoho platí podle počtu vložených papírů zhruba od padesáti haléřů třeba až po dvě koruny.“ Obálkování asi dvou tisíc dopisů jí prý zabere dva až čtyři večery – podle nálady a únavy.

Podobné firmy si často najímají pracovníky také na pořádání svých valných hromad. „Potřebují lidi k prezenci akcionářů, což je poměrně jednoduchá práce, ale je třeba znát alespoň základní práci s počítačem,“ konstatuje paní Černá, která si takhle za den vydělá 400 až 800 korun; záleží na tom, jak dlouho akce trvá. Ale je to sezonní práce, neboť valné hromady se konají hlavně na jaře. Příležitostí je také výpomoc v domácnosti, tedy jakási obdoba hospodyně, nebo hlídání dětí.

Kde se o solidní práci dozvědět? Pomoci vám mohou pracovní agentury či tipy od známých či kolegyň. Zdrojem informací je rovněž internet, ovšem i u něj platí to, co u inzerátů: pozor na falešné nabídky.

Jak se pozná solidní firma ?

1. Solidní společnost nebo podnikatel nemá sebemenší důvod mlžit, uvádět nesprávná  fakta, používat psychologických donucovacích metod (existuje mnoho popsaných příkladů) a skrývat důležité údaje o vlastnících firmy.

2. Slušná firma vám předá písemné podklady, uvede veškeré vaše potřebné investice a zejména vás do ničeho netlačí.

3. Kazda solidni firma ma kamenne sidlo, kam se vas neboji ve vetsine pripadu pozvat a pokud je o to primo pozadate, tak tim spise to neodmitnou.

4. Ve vetsine pripadu s vami jedna personalni reditel, nebo primo reditel spolecnosti. Nikdy s vami nebude jednat manazer ci jina osoba.

5. Dobre je vyhledat firmu na portalu www.justice.cz, kde zjistite, kdy byla firma zalozena a kdo ji zalozil. Pokud ji tedy zalozil nekdo pred par mesici a na seminari Vam chteji tvrdit, ze je dloha leta fungujici firma, tak vite na cem jste. "V každém případě je nutné zkoumat, zda je firma vedena v obchodním či živnostenském rejstříku" !! Nabídku práce si dobře ověřte např. Do vyhledávače vždy napište název firmy a za to napište slovo PODVOD nebo ZKUŠENOSTI. A přečtěte si odkazy, které vidíte.

6. Kazda solidni firma (resp. osoba, ktera s vami jedna) pochopi, kdyz jim reknete, ze si potrebujete jejich nabidku v klidu promyslet doma. I kdyby o vas stala firma sebevic, nebude vas nutit k podpisu smlouvy jiz na prvnim pohovoru.

7. Solidní firma nevyžaduje pro zahájení pracovního poměru poplatek (administrativní, manipulační atd.)předem či zakoupení "rozhodovacího balíčku" / "registrační sady" a podobně.

.................................................................................


Podle čeho se pozná NESERIÓZNÍ nabídka

Slibuje výdělek až několik desítek tisíc korun měsíčně

Chybí adresa kamenného sídla firmy či kontakt na manažera společnosti - je uveden v inzerátu pouze email či mobil

Dotyčný má email na službě seznam.cz , centrum.cz , email.cz…


Dotyčný nemá své vlastní stránky, nebo je má na nějaké bezplatné službě


Dotyčný s vámi komunikuje jen emailem, především napíše nějaké obecné informace a chce za to poplatek.

Vyžaduje poplatek předem, nebo obálku v obálce se známkou a vaší zpáteční adresou atd.

Pozor na inzeráty, vyžadující SMS s vaší adresou za informace o práci. Jedná se o podvod!

Pokud je nabídka až příliš lákavá, je pravděpodobné, že se jedná o podvod.

................................................................................